• Türkçe
  • English

Dozajlama sistemi nedir?

Dozajlama sistemi, belirli bir orandaki katkı maddesini ana hammadde ile karıştırmak için kullanılan sisteme denmektedir.

Dozajlama sistemleri, kimya, gıda ve yapı kimyasalları gibi farklı sektörlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Dozajlama sistemlerinde, tartım katı ve sıvı maddeler için farklılık göstermektedir. Sıvı kimyasal dozajlama sistemleri genel olarak tekstil, deri, seramik gibi maddeler için kullanılmaktadır. Bununla beraber, özellikle tekstil sektöründe de sıvı boya dozajlama sistemleri de sıkça kullanılmaktadır. Kimyasal dozajlama sistemlerinin en fazla kullanıldığı alanlardan bir tanesi de, yüzme havuzlarıdır.

HAMMADDE DOZAJLAMA VE BESLEME SİSTEMLERİ NE GİBİ HİZMETLERİ KAPSAMAKTADIR?

1.Üretim hattı besleme ve uygulamaları hizmetleri sağlamaktadır.

2.Redaktör tankı besleme sistemleri hizmeti sağlamaktadır.

3.Sıvı ve gaz proseslerine kimyasal madde enjeksiyon sistemleri sağlamaktadır.

4.Big bag çuval içerisinde bulunan malzemelerin prosese beslenmesi hizmetlerini sağlamaktadır.

Dozajlama sistemleri, kimyasal boyama prosesinde kullanılmaktadır. Sistem, kimyasal makinelere özel dozajlama yıkama değerleri atanmasına yardımcı olmaktadır. Dozajlama sistemlerinin en büyük avantajlarından bir tanesi de,hammadde stok maliyetini düşürmesidir. Bununla birlikte katkı miktarından tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

Bunun dışında, günümüzde otomatik dozajlama sistemleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomatik dozajlama sistemleri, hassas ölçümleme sistemleri sayesinde istenen oranda dozajlama yaparak karışıma hazır hale getirmektedir.

BFM makine otomasyon, gıda, kimya ve plastik sanayilerinde endüstriyel tartım ve otomasyon konusunda hizmet sağlamaktadır. Bununla birlikte, satış sonrası müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Bu da, marka farkındalığını artırmakla beraber marka sadakatini de geliştirmektedir. BFM makine otomasyon, pazardaki yenilikleri takip ederek, dinamik bir yapı elde etmeyi hedeflemektedir. Bununla birlikte kullanıcılara etkili bir teknik servis hizmeti de sağlayarak, sizleri bilgilendirmeyi hedeflemektedir. Eğitimli teknik kadrosu ile kullanıcıların yüksek standartlarda çalışmasını hedeflemektedir. Siz de ürünler ve firma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, firmanun ürün listesine göz atabilir veya firmanın iletişim bilgilerini doldurabilirsiniz. Ürünlerimizin fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, teklif sayfasını inceleyebilirsiniz.

Birçok endüstriyel tarım makinesi gibi, dozajlama sistemleri üretimi yapan BFM otomasyonun ürün sayfasına göz atarak dozajlama sistemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

dozajlama sistemi

Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım