• Türkçe
  • English

Loadcell Uygulamaları

Tartılarda kilo işlemi nasıl yapılır veya asansör de ağırlık nasıl algılanmaktadır? Biliyor muydunuz? Günümüzde yük tartma işlemi için birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Eşit kollu teraziler veya zemberekli teraziler en eski çağlardan beri çok kullanılan tartma yöntemlerinden bir tanesidir. Load cell uygulamaları elektrikli tartılar yoluyla ölçüm yapmaktır. Elektrik sinyalinin boyutu, kuvveti ile ölçülmektedir. Gerinim ölçen yük hücresi, load celluygulamalarında kullanımı en yaygın olan yük hücresidir. Yük hücrelerinde dört adet gerileme ölçer kullanılmaktadır. Yük hücreleri (load cell) ağırlıklarına göre altıya ayrılmaktadırlar. Loadcell uygulamaları, yüksek sıcaklığa ve korozyona dayanıklı uygulamalardır. Yüksek sıcaklığa dayalı loadcell uygulamaları, demir çelik sanayisinde de sıkça kullanılmaktadır.

Loadcell uygulamaları, load cell tartım sisteminin en önemli parçalarından bir tanesidir. Tartmak istediğiniz bir kase yoğurt olabilir, bir insan, araba, gemi, yem silosu ya da içi patlayıcı sıvı dolu olan bir tank. Her bir uygulama için farklı detaylar ve yöntemler mevcuttur. Fakat hepsinin ortak özelliği ise hepsinde mutlaka loadcell kullanılmasıdır.

BFM makine otomasyon, gıda, kimya ve plastik sektörlerinde sıkça kullanılan endüstriyel tartım makinaları üretimi sağlamaktadır. Birçok türden ürünü, ürün portföyünde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu da size zaman tasarrufu sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi, endüstriyel tartım makinaları üretimde çabukluk ve kolaylık sağlamaktadır. BFM makina otomasyon, teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve vizyonunu da sürekli geliştirmektedir. Bununla birlikte satış sonrası müşteri memnuniyetine de önem vermektedir. Personelinin eğitimine katkıda bulunarak onların gelişmesine ve daha iyi hizmet verebilmesine yardımcı olmaktadır.

Sağladığı birçok hizmet gibi BFM makine otomasyon loadcell tartım sistemi üretimi de sağlamaktadır. Az önce bahsettiğimiz gibi, loadcell uygulamaları da loadcell tartım sisteminin en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra, üretilen bazı modeller için montaj aksesuarları üretimi de sağlanmaktadır.

Bununla birlikte eğer siz de ürünlerin özellikleri hakkında daha fazla bilgi alabilmek için ürün sayfasına göz atabilir, bizimle iletişime geçmek istiyorsanız iletişim formunu doldurabilirsiniz. Ürünlerimizin fiyatları hakkında bilgi alabilmek için de teklif sayfasını

Loadcell Uygulamaları doldurabilirsiniz.

Copyright © BFM OTOMASYON | Kullanım Şartları | Gizlilik
Veriyaz Web Tasarım